İstanbul Invisalign (Şeffaf Plak ) Tedavisi

İstanbul Invisalign (Şeffaf Plak ) Tedavisi

İstanbul invisalign tedavisi diğer ismiyle şeffaf plaklar, diş dizilimindeki çapraşıklık gibi bozuklukların zamanla düzelmesini sağlayan ve dışarıdan bakıldığında neredeyse belli olmayan ortodontik tedavi yöntemidir.

Invisalign en son teknoloji trendi sayesinde doğru hizalanmış ve güzel bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlar. Invisalign, dişleri yeniden hizalamak veya düzeltmek için dijital ortamda tasarlanan bir tedavidir. İnvisalign FDA onaylı malzemeler kullanılarak yapılır ve kişiye özel olarak üretilir. Bunun yanı sıra invisalign şeffaf plaklar takılıp çıkarılabilir özelliğe sahiptir ve kullanımı son derece kolaydır. İnvisalign ile kısa sürede göz kamaştıran bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Invisalign Avantajları Nelerdir ?

Invisalign şeffaf plakların göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda avantajı vardır. Invisalign şeffaf plakların geleneksel diş tellerine göre avantajları şu şekildedir;

  • Invisalign şeffaf plakların diş tellerine göre en büyük avantajı ağzınızda metal görüntü olmamasıdır. İnvisalign plaklar dışarıdan bakıldığında belli olmadığı için estetik bir görünüm sağlar.
  • Invisalign plaklarınızı istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. Bu sayede istediğinizi yiyip içebilirsiniz. Ayrıca ağız ve diş bakımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
  • Geleneksel braket ve tellerin çoğunlukla rahatsızlık verdiği ve dişleri yeniden konumlandırmak için gerginliğe neden olduğu bilinmektedir. Öte yandan, Invisalign daha çok gerçek dişlerinizin dokusuna benzer bir his verir. Ayrıca dilinize, yanağınıza veya diş etlerinize karşı oluşan ağrı ve sıyrıkları da azaltır.
  • Geleneksel diş telleri için ortalama süre 1 ila 3 yıl arasındadır. Bu çok fazla randevu demektir. Invisalign ile ortalama 2 yıldan az sürer; bu nedenle Invisalign sizi diş hekimine çok fazla ziyaretten kurtarır.
  • Bazen geleneksel diş tellerinde bir braket veya tel gevşeyebilir, bu da başka bir ortodontist ziyareti anlamına gelir. Invisalign ile bu durumu yaşamazsınız.

Invisalign Herkes İçin Uygun Mudur?

Diş sorunları herkes için farklılık gösterir. Invisalign ile düzeltilebilen hizalama sorunlarından bazıları şunlardır; çapraşık dişler, çapraz ısırık, boşluklu dişler, yanlış hizalanmış dişler, açık ısırık gibi problemlerdir. Invisalign için kimlerin doğru aday olduğu birçok faktöre bağlıdır. Ancak invisalign kullanımı, 5 yaşından itibaren çocuklar, gençler ve yetişkinler de dahil olmak üzere herkes için uygun bir tedavidir.

Invisalign Tedavisi Nasıl Olur ?

Invisalign tedavisi alanında eğitimli ortodonti uzmanları tarafından yapılmalıdır. Ortodonti uzmanınız ilk randevuda öncelikle dişlerinizi muayene edecektir. Eğer invisalign için uygun bir adaysanız tedavi planını ve tahmini tedavi süresini değerlendirerek size anlatacaktır. Ardından dijital taramalar, fotoğraflar ve röntgenler ağzınızın ve dişlerinizin doğru bir modelini oluşturur. Bunlar size özel plakların oluşturulması için Invisalign laboratuvarına gönderilir. Daha sonra tedavi süreciniz 3D olarak görselleştirilir. Bu sistem ile tedavi planınızın kaç plaktan oluştuğu, tedavi sürenizin ne kadar olacağı, dişlerinizin nasıl dönüşeceği ve tedavinizin sonunda dişlerinizin nasıl görüneceği gibi sorular yanıtlanmış olur. Tedavi planınınız doktorunuzun ve sizin onayınızın ardından onaylanırsa plaklarınız oluşturulur. Hekiminiz plakları nasıl ve ne kadar süreyle takmanız konusunda sizi bilgilendirecektir. Invisalign plakların günde 20- 22 saat takılması önerilir.

Istanbul invisalign fiyatları

Geleneksel diş telleriyle karşılaştırıldığında Invisalign fiyatları daha maliyetlidir. Çünkü invisalign plakların kullanımı daha kolaydır ve neredeyse görünmez bir tedavi imkanı sunar. Bununla birlikte, ister geleneksel diş teli ister Invisalign olsun, ortodontik tedavinin maliyeti birçok faktöre bağlıdır ve hastadan hastaya göre değişmektedir. Invisalign fiyatları; diş problerinizin büyüklüğü, doktorunuzun deneyimi, tedavi alacağınız kliniğe, kullanılan teknoloji ve malzemeye göre değişmektedir. Invisalign fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Invisalign Telaffuz Sorunu Yaratır Mı ?

İnvisalign plaklar ağız ve diş yapınızla uyumlu olacağı için herhangi bir telaffuz problemi yaşatmaz. Sadece plakları takmaya başladığınız ilk 1-2 gün konuşmanız hafif bozulabilir. Zamanla diliniz invisalign plaklara alışacağı için konuşmanız normale dönecektir.

Invisalign Pahalı Mıdır ?

Invisalign sunduğu avantajlara göre pahalı bir tedavi değildir. Geleneksel diş tellerine göre çok fazla fark eden bir fiyat farkı yoktur. Invisalign maliyetleri pahalı olmamakla beraber son derece konforlu ve estetik bir tedavi olduğu için maliyetine değmektedir.

2022 Şeffaf Plak Invisalign Ne Kadar ?

Şeffaf diş teli fiyatları 2022 yılında tek çene ve alt ve üst çene olmak üzere iki yere uygulandığında fiyat aralıkları değişmektedir. Invisalign fiyatlarının detaylarını web sitemizdeki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Invisalign İle Çay İçilir Mi ?

Invisalign plakları, termoplastik materyallerden oluşmaktadır. Bu nedenle invisalign plaklar ağzınızda takılı iken çay kahve gibi sıcak içeceklerin tüketilmemesini öneririz. Invisalign plaklarınızı çıkararak çay içebilirsiniz.

Invisalign İle Sigara İçilir Mi ?

Invisalign plaklar ağızda takılıyken sigara içilmesi plakların sararıp renk değiştirmesine neden olacağı için sigara içilmesi tavsiye edilmez.

Invisalign Plaklar Koku Yapar Mı ?

Invisalign şeffaf plakların her gün suya tutularak temizliği yapılması gerekir. Bu şekilde günlük olarak temizlendiği sürece koku yapmaz.

A2 Dent Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP